Mateřské centrum Jinečáček bylo založeno v roce 2008. Jeho zakladatelka Veronika Pitelková spolu s dalšími maminkami na mateřské dovolené tak nastartovala chod občanského sdružení, které našlo zázemí v bývalých prostorách kulturního střediska v Jincích. Společně vytvořily místo, kde se maminky se svými dětmi začaly scházet, hrát si, vyměňovat zkušenosti a organizovat nejrůznější akce, aby se tak vyhnuly společenské izolaci.

V roce 2011 se díky podpoře městyse Jince a Středočeského kraje mohlo mateřské centrum přestěhovat do nově zrekonstruované budovy Společenského centra Josefa Slavíka.

181_120216100837_s3

Maminky, které se podílejí na programu mateřského centra, si tak zcela přirozeně udržují profesní i sociální znalosti, posilují své sebevědomí, rozvíjí své organizační a komunikační schopnosti, ale také navazují nová přátelství a umožňují svým dětem společenský kontakt s vrstevníky.

Co děláme?

  • provozujeme hernu
  • vytváříme zájmové činnosti pro děti 0 – 6 let
  • podílíme se na společenském, sportovním a kulturním životě v městysi (pořádáme Drakiádu, Martinská světýlka či zajišťujeme program během Jineckých slavností)
  • organizujeme jednodenní i vícedenní výlety
  • realizujeme společné tematicky zaměřené procházky do přírody
  • pořádáme besedy, přednášky a workshopy pro dospívající a dospělé

Mateřské centrum Jinečáček může provádět svou činnost jen díky finanční podpoře městyse Jince, Středočeského kraje a sponzorských darů.
Věříme, že v Jináčku najdete příjemné místo pro společná setkávání a že se s Jinečáčkem nebudete nikdy nudit.

Přijďte k nám pobejt!